Jesteś tutaj:Strona główna / O nas / Aktualności / Przewodnik dla pacjentów

Przewodnik dla pacjentów

Szanowni pacjenci!

Z powodu panującej epidemii koronowirusa ze względów bezpieczeństwa, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, zostaliśmy zmuszeni ograniczyć naszą działalność.
Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby dowiedzieć się jak bezpiecznie poruszać się po szpitalu.

Wejście do szpitala odbywa się głównymi drzwiami od strony ulicy Leśnej. Wszystkie boczne drzwi są obecnie nieczynne.

Uwaga !!!
Wszyscy pacjenci zgłaszający się do:

• szpitalnego oddziału ratunkowego
  • nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej
  • rehabilitacji

Zobligowani są w pierwszej kolejności zgłosić się do polowej izby przyjęć zlokalizowanej w kontenerze znajdującym się na parkingu po prawej stronie od podjazdu dla karetek

ODDZIAŁY SZPITALNE

Odwiedziny w oddziałach szpitalnych są wstrzymane. Rodzina lub bliska osoba pacjenta przebywającego obecnie na oddziale szpitalnym może przekazać niezbędne pacjentowi rzeczy za pośrednictwem personelu. W tym celu należy przywołać personel dzwonkiem znajdującym się przed wejściem na oddział i przekazać rzeczy.

Jeżeli miałeś zaplanowany zabieg lub leczenie i zostałeś zarejestrowany na konkretny termin – oczekuj na telefon.  Pracownik oddziału zadzwoni do Ciebie i potwierdzi czy hospitalizacja się odbędzie lub poinformuje o przełożeniu jej na inny termin.

PORADNIE SPECJALISTYCZNE

Działalność poradni specjalistycznych została mocno ograniczona. Jeżeli miałeś zaplanowaną wcześniej wizytę u specjalisty i zostałeś zarejestrowany na konkretny termin – oczekuj na telefon. Rejestratorka zadzwoni do Ciebie i potwierdzi czy wizyta się odbędzie lub poinformuje o przełożeniu wizyty na inny termin.

CENTRALNE LABORATORIUM DIAGNOSTYCZNE

Badania laboratoryjne wykonywane są:

• w trybie pilnym
  • dla kobiet ciężarnych za okazaniem karty ciąży
  • dla pacjentów onkologicznych
  • dla osób przewlekle leczonych
  • zlecenia stałe

ZAKŁAD DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ

Badania wykonywane są tylko w trybie pilnym.

DZIAŁ REHABILITACJI

Wejście do działu rehabilitacji możliwe jest wyłącznie zewnętrznymi drzwiami znajdującymi się pod podjazdem dla karetek. Przy wejściu znajduje się domofon.

Pacjenci zobligowani są w pierwszej kolejności zgłosić się do polowej izby przyjęć zlokalizowanej w kontenerze znajdującym się na parkingu po prawej stronie od podjazdu dla karetek!

SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY

W przypadku stanu zagrażającego zdrowiu możesz udać się po pomoc do szpitalnego oddziału ratunkowego.

Wejście do SOR możliwe jest tylko i wyłącznie przez podjazd dla karetek.

NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA

Pacjenci chcący skorzystać z wizyty u lekarza w godzinach nocnych lub w dni wolne od pracy proszeni są o uprzednie zgłoszenie telefoniczne pod nr tel. 52 39 56 712 lub 52 39 56 704.

Wejście do przychodni możliwe jest wyłącznie zewnętrznymi drzwiami znajdującymi się pod podjazdem dla karetek. Przy wejściu znajduje się domofon.

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA - LEKARZ RODZINNY

W związku z zagrożeniem epidemią koronawiursa zostają wprowadzone nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów POZ:

• Pacjenci chcący skorzystać z wizyty u lekarza rodzinnego proszeni są o uprzednie zgłoszenie telefoniczne pod nr tel. 52 39 56 712 lub 52 39 56 704
  • W godzinach pracy przychodni pacjentom udzielane będą teleporady
  • W sytuacji, kiedy jest to niezbędne pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza i wtedy możliwe będzie wejście do przychodni
  • Nie należy zgłaszać się po recepty osobiście – prośbę o przepisania leków do kontynuacji leczenia należy zgłosić telefonicznie

Ze względu na państwa bezpieczeństwo zwracamy się z prośbą o zastosowanie do zaleceń.